Sosyal ve kişisel hayatımızda yaşantımızı etkileyen tüm sorunlar karşısında bir uzmandan destek alarak süreci sağlıklı bir şekilde sonuçlandırmak amacıyla danışabilirsiniz.
Planlanan görüşmelere düzenli olarak ve zamanında katılmanız. Geç kalacağınız ve gelemeyeceğiniz durumlar söz konusu olduğunda konu hakkında tarafımıza bilgi vermeniz. Süreç içerisinde yararlanamadığınızı düşündüğünüz takdirde konu hakkında psikoloğunuza bilgi vererek süreci sonlandırmanız önemli hususlardan biridir.
Günümüzde halen meslek dalları hakkında kişilerin yeterli bilgilerinin olmaması nedeniyle tercih edeceğiniz uzmanın Psikoloji mezunu olması, yeterlilik ve çalışma alanlarını araştırılarak tercih edilmesinde fayda bulunmaktadır.
Bir seans ortalama olarak 45-50 dakika sürmektedir fakat danışanın süreç içerisindeki paylaşım ve duygu durumuna göre de seans süreleri uzayabilmektedir.

Psikologlar üniversitelerin Psikoloji bölümünden mezun olarak Psikoloji bölümünün alt dallarından (Klinik Psikoloji-Sosyal Psikoloji-Endüstri Psikolojisi …) herhangi bir bölüme yönelirler. Psikologlar Farmakoloji dersi almadıklarından dolayı ilaç yazma yetkileri bulunmamaktadır. Psikiyatristler ise üniversitelerinin tıp fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra Psikiyatri bölümünde eğitimlerini tamamlayarak Psikiyatr unvanına sahip olurlar.